4 8 15 16 23 42

16. února 2008 v 9:27 | Rejža |  Z. O seriálu
4 8 15 16 23 42. Tajemná čísla, která se objevují v průběhu celého seriálu. Jaký je jejich účel a co odhalují?

Číselná řada 4 8 15 16 23 42 se objevovala od začátku seriálu. Nejdříve nenápadně, největší slávu jim přinesl díl 118 - Numbers. Tam jsme se dozvěděli, že když tyto čísla Hurley vsadil do loterie, vyhrál sice neuvěřitelné peníze, ale zároveň mu způsobily prokletí (neštěstí v rodině, mezi přáteli). Hurley je sám slyšel od člověka jménem Sam Toomey a ten je jako námořník slyšel během své námořnické cesty v Tichém oceánu coby radiový signál.

Ten pochází samozřejmě z našeho ostrova, číselná řada se zde významně vyskytuje i coby jiný prvek. Je nutno je vkládat každých 108 minut (součet čísel) do počítače v bunkru, jinak dojde k explozi. Co se stane, pokud tak někdo neučiní, jsme už mohli spatřit. Co tedy s čísly dále?

Jak ukázala "hra" Lost Experience, za čísly je mnohem větší mytologie, než jsme předpokládali. Čísla vyšly z tzv Valenzettiho rovnice , která předpovídá okamžik, kdy se lidstvo vlastním přičiněním zničí. Organizace založená Alvarem Hansem má za úkol na ostrově proměnné v této rovnici nějak ovlivnit, aby osud lidstva byl zachráněn. Čím více se budou tyto čísla během lidské historie objevovat, tím je katastrofa blíže. A jak je vidět v následujícím přehledu, výčet to není opravdu krátký.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama