Epizoda 2.

16. února 2008 v 8:55 | Rejža
201 - Acceptance (Smíření)
O černém vězni odsouzeném na smrt. Zabil několik lidí a do nemocnice se dostane kvůli halucinacím. Ke konci dílu se dojde k zjištění, že nemusel zabíjet svou vůlí, ale že existuje lékařské vysvětlení pro jeho chování.
202
202 - Autopsy (Neviditelný nádor)
Malá Andie prodělá transplantaci kostní dřeně a je v konečném stádiu rakoviny. Chase je její ošetřující lékař. Pacientka má halucinace. Najdou sraženinu v mozku a oznámí Andie, že jí zbývá už jen chvíle života.
203
203 - Humpty Dumpty (Bumbrlíček)
Při opravování střechy domu Cuddyové spadne Alfredo ze střechy. Zraní se a začnou mu odumírat prsty na ruce. Hrozí mu amputace, pro kterou se později lékaři rozhodnou. Jenže Alfredovi začnou černat prsty i na druhé ruce.
204
204 - TB or Not TB (Tuberák)
Tento díl je o lékaři, který se snaží v Africe ochránit lidi před tuberkulózou. Sám začne mít problémy. Všichni si myslí, že má také tuberkulózu, ale on odmítá léky na její léčení.
205205 - Daddy's Boy (Tatínkův chlapeček)Carnel dostal na promočním večírku šoky. Tým si myslí, že se od začátku jedná o dědičnou chorobu. Jeho matka se totiž za záhadných okolností před několika lety vybourala.
206206 - Spin (Kolotoč)Závodní cyklista upadne z kola při průjezdu jednou zatáčkou. Jako jeden z mála přiznává že dopoval. Někdo prozradí jeho diagnózu a Stacy se snaží přijít na to, kdo.
207207 - Hunting (Lovci)Calvin má AIDS a netají se tím. Říká, že to byla nejlepší věc, co ho v životě potkala. Že teprve po infikování si začal užívat života.
208208 - The Mistake (Chyba)Co může způsobit, když se lékař nezeptá na základní otázku při diagnóze a po úmrtí pacienta má výčitky? Nemusí to odnést jenom on. Na klinice se střídají šéfové.
209209 - Deception (Hypochondr)House potká v sázkové kanceláři podobně založenou sympatickou ženu, která se až podezřele vyzná v medicíně. Úkolem je zjistit, jestli své problémy jen hraje a nebo je opravdu nemocná. Nebo oboje?
210210 - Failure to Communicate (Nedorozumění)Polepšený padesátník Fletcher se zamiluje a kvůli ženě podstoupí riskantní operaci mozku, aby se odstranila jeho náladovost. Při pádu se mu ovšem poruší centrum řeči a není schopen to říct lékařů, kteří marně bádají.
211211 - Need to Know (Musím to vědět)V tomto díle se dozvíme, jak to vypadá, když žena na plný úvazek nejen v práci chce naoko další dítě, podstupuje hormonální léčbu kvůli neplodnosti a zároveň bere antikoncepci.Autor:
212212 - Distractions (Rozptýlení)Patnáctiletý chlapec havaruje na motokáře, má popáleno 40% těla. Ale ukáže se, že to nebude hlavní problém. Důvodem jeho havárie byly drobné záškuby rukou a záchvaty těla. Kvůli kouření.
213213 - Skin Deep (Modelka)Patnáctiletá modelka, které se na mole začne motat hlava. V nemocnici zjisití, že brala heroin, takže se u ní mohli projevit abstinenční příznaky, ale s pravým vysvětlením nikdo ani ve snu nepočítal.
214214 - Sex Kills (Sex zabíjí)Henryho přivezou do nemocnice z rodinné sešlosti. Příznaky ukazují na pohlavní chorobu, ale vysvětlením je bakterie ze sýru. Zkolabuje v nemocnici a po oživení velmi poškozené srdce.
215215 - Clueless (Zlaté ruce)Proč mladá žena pomalu otravuje svého muže zlatem, když se jejich manželství zdá na první pohled ideální? Cameronová obviní House, že o lásce nic neví.
i 216216 - Safe (Výtah do života)Melinda je po transplantaci srdce a její matka ji drží v přehnaně sterilním pokoji. Přesto dostane anafylaktický šok. A House jí na poslední chvíli zachrání život ve výtahu.
217217 - All In (Sázka na život)Jen díky tvrdohlavosti House se podaří dokázat, že šestiletý Ien trpí stejnou nemocí, jako stará žena před 12-i lety. Její diagnóza se ovšem nikdy nepotvrdila. Nemocí, který se vyskytla jen ve 200, vlastně už 202 případech.
218218 - Sleeping Dogs Lie (Spící psi lžou)Dvě lesbičky, z nichž se jedna chce s druhou rozejít a právě ona jí daruje játra, aby jí zachránila život a dala lékařům delší dobu na diagnózu. Cameronová řeší rozepři s Formanem a etický problém.
219219 - House vs. God (House vs. Bůh)Boid je mladý kluk, který má halucinace a myslí si, že slyší Boha. Má také dar, že mu lidé plně důvěřují a on tedy léčí lidi. Pomůže i ženě v posledním stádiu rakoviny. Ale House je lepší, než Bůh.
220220 - Euphoria Part 1 (Euforie 1.část)Policista je po postřelení v euforii, má legionářskou nemoc a náhle oslepne. Po návštěvě jeho bytu propadne do euforie i Foreman a musí oba na izolaci. Joe umírá a lékaři stále netuší, co zabíjí i Foremana.
221221 - Euphoria Part 2 (Euforie 2.část)I přes léčbu Foreman přestává vidět a mozek vysílá impulsy, že ho bolí celé tělo. Musí ho uvést do komatu a provést biopsii mozku. Vše se podaří, akorát si po probuzení plete strany a nepamatuje základní věci.
222222 - Forever (Na věky)Jak to dopadne, když si vyléčený alkoholik nevšímá své ženy, vyléčené alkoholičky a jejich čtyřtýdenního dítěte? Špatně, protože dítě umře a žena odmítá léčbu své nemoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama