Rivality v seriálu

16. února 2008 v 9:30 | Rejža |  Z. O seriálu
Celý seriál prostupuje několik opakujících se motivů. Jedním z nejčastějších je neustálé soupeření mezi postavami. A nemusejí být ani z opačných táborů, souboje se vedou všude...

Sawyer vs. Sayid
Původ: Sawyer krátce po havárii obviňuje Sayida z terorismu, a že on byl vězněm, kterého převážel federální šerif. (1x02)
Důvod: Přízeň Kate, možná rasismus, nespravedlivé nařčení.
Průběh: Oba dva se kvůli křivému nařčení porvali před celým táborem. Sawyer si nadále schovával "své" věci a odmítl dát Shannon inhalátory které potřebovala. Sayid se rozhodl Sawyera mučit, aby vyzradil, kde skrýš je, ale Sawyer se nedal zlomit. Sawyer začal Sayidovi jeho úkon vyčítat, a tak Sayid odešel z tábora. Oba se nepřestali nenávidět, než zjistili, že musí táhnout za jeden provaz, a jejich hádka nikam nevede.
Vyřešeno: Spíše ano. Oba dva se spojili proti nově příchozí Juliet. (3x16)

Edward vs. Kate
Původ: Kate zabila svého otčíma a její matka ji nahlásila. (F2x09)
Důvod: Edward je na straně zákona, Kate je kriminálník.
Průběh: Edward měl Kate chytit, ale nějaký čas neúspěšně. Až poté jí chytil, když ji nahlásil australský farmář. Edward jí převážel do USA osudným letem 815. Oba přežili, ale Edward byl zraněný troskou. Jack se ho snažil zachránit ze všech sil, přesto neúspěšně. Edward mu stihl pouze říct, že je Kate nebezpečná.
Vyřešeno: Ano. Edward zemřel pár dní po havárii. (1x03)

Jack vs. Sawyer
Původ: Sawyer začal shromažďovat a chránit věci z letadla, o kterých prohlásil, že jsou jeho. (1x03)
Důvod: Jack myslí na všechny, Sawyer jenom na sebe a nesnese vedení; přízeň Kate.
Průběh: Krátce po havárii Sawyer odmítl nechat zásoby pro všechny, ale vytvořil si skrýš, a tam shromážděné věci schovával. Také se rozhodl, že Jacka jako velitele poslouchat nebude. Sawyer se pomocí Charlieho zmocnil všech zbraní, protože chtěl sám velet a neposlouchat Jacka s Lockem. Zbraně si sice udržel, získal místo v rozhodování, ale šel na trestnou výpravu s Michaelem, Jackem a Kate a byl zajat. Po Jackovi Druzí chtěli, aby operoval Benův nádor. Jack odmítal, než uviděl Kate se Sawyerem, jak se milují. Změnil názor a vyžádal si u Druhých odjezd z ostrova. Ten se nakonec nekonal a Jack se vrátil zpátky na pláž. Snažil se zase spřátelit s Kate, ale chtěl chránit Juliet, tak šla Kate pro útěchu za Sawyerem.
Vyřešeno: Ne. Pořád je to nevyřešený troj(čtyř)úhelník.

Locke vs. Sayid
Původ: Locke Sayida praštil do hlavy, když zachytával signál Danielle. (1x07)
Důvod: Sayid se snažil zachránit z ostrova, Locke ho nechtěl opustit.
Průběh: Po Boonově smrti šel Sayid na popud Shannon Johnem na místo letadla. Sayid odhalil, že Locke něco skrývá a usvědčil ho ze skrývání poklopu. Po otevření poklopu se spolu spojili proti Benovi. Toto přátelství trvalo do odby, než se vydali spolu s Kate a Danielle zachránit Jacka. Locke nejdříve vyhodil stanici Plamen do vzduchu, vzal si sebou C4, poté strčil Mikhaila do sonického plotu. Všechny jeho počiny byly proti Sayidovo vůli, a tak začaly neshody. Když se dostali až do Kasáren, zjistilo se, že Lockovi nejde o Jacka, ale o ponorku Druhých. To už byl Sayid v zajetí. Poté Druzí spolu s Johnem opustili Kasárna a ostatní přeživší s Juliet opustili.
Vyřešeno: Ne. Locke je s Druhými, Sayid s přeživšími na pláži.

Boone vs. Sayid
Původ: Boonovi vadilo, že se Sayid snaží více seznámit s Shannon (1x13)
Důvod: Přízeň Shannon.
Průběh: Boonovi vadilo, už když se Shannon snažila flirtovat s Charliem. Poté co se začala hodně sbližovat se Sayidem, šel Boone za ním a snažil se mu to rozmluvit. Sayid se nenechal, a tak až Locke Boonovi domluvil, ať je nechá být. Boone toho opravdu nechal, ale se Sayidem se nikdy zcela nespřátelil.
Vyřešeno: Ano. Boone zemřel na zranění nohy. (1x20)

Michael vs. Locke
Původ: Michael měl pocit, že ho Locke nahrazuje v roli otce. (1x04)
Důvod: Waltův respekt.
Průběh: Krátce po ztroskotání se Walt začal o Locka zajímat. Locke s ním hrál hry, řekl mu, že se mu stal zázrak, vyprávěl mu příběhy. To vadilo Michaelovi, který měl Walta krátce a nešla mu výchova. Když Locke začal Walta učit věcem jako vrhání nožem, začal toho mít Michael dost a šel si to s Lockem vyřídit. Zjistili, že se Walt vydal sám do džungle hledat Vincenta a přepadnul je lední medvěd. Společnými silami se jim podařilo Walta zachránit.
Vyřešeno: Ano. Walt začal Michaela respektovat, protože ho zachránil. (1x14)

Jack vs. Locke
Původ: Locke lhal o Boonově zranění. (1x19)
Důvod: Jack je mužem vědy, Locke je mužem víry.
Průběh: Po Boonově smrti se Jack rozhodl, že se Lockovi pomstí. Locke se Jackovi přiznal, že se snažil otevřít poklop, a tak toho Jack chtěl využít, aby schoval lidi před napadením Druhými. Do poklopu se dostali a zjistili o nutnosti mačkat tlačítko. Locke věřil Desmondovi, že je nutné ho mačkat, Jack nevěřil a myslel si, že se nic nestane. Nakonec tlačítko nezmáčkl Locke a bunkr "vybuchl". Poté byl Jack vězněn u Druhých, a tam vyjednal, že ho pustí domů ponorkou. Tu se povedlo Lockovi vyhodit do vzduchu. To Jacka naštvalo, ale už nic nezmohl, protože se Locke přidal na stranu Druhých. S nimi taky odešel a Jack se vrátil k přeživším. Ten se nadále snažil přeživší dostat z ostrova a došel tak až k vysílací věži. V tom se tam objevil Locke a zabodl Naomi. Také se snažil zabránit zavolání Jackovi tím, že ho zastřelí, ale souboj vůlí prohrál a vrátil se zpátky k Druhým.
Vyřešeno: Ne. Jack se nadále snaží dostat přeživší z ostrova a Locke se mu v tom snaží zabránit

Claire vs. Danielle
Původ: Claire si mylně myslela, že jí Danielle unesla a chtěla její dítě. (1x23)
Důvod: Danielle o dítě přišla, Claire o něj přijít mohla.
Průběh: Claire byla krátce po ztroskotání unesena Ethanem, ale utekla a nic si nepamatovala. Když si Claire v táboře všimla toho, že od ní má Danielle škrábance, začala se jí bát a chránila Aarona. Danielle se však podařilo Aarona nakonec neúspěšně unést. Když Aaron dostal horečku, rozhodla se Claire vrátit na místo, kde jí Ethan držel a šla za Danielle. Nakonec se vysvětlilo, že Danielle byla ta, co Claire před Druhými zachránila a dovedla jí do tábora.
Vyřešeno: Ano. Claire uznala omyl. (2x15)

Sawyer vs. Ana-Lucia
Původ: Ana zajala Sawyera a věznila ho. (2x03)
Důvod: Ana je panovačná a Sawyer nesnese někoho poslouchat.
Průběh: Sawyera spolu s Jinem a Michaelem zajali přeživší ze zadní části letadla. Během cesty k přeživším na pláži se Sawyerovi přitížilo kvůli postřelenému ramenu, ale Ana se nehodlala zdržovat. Když se po příchodu na pláž Sawyer zmocnil zbraní, snažila se z něj Ana jednu dostat až se se Sawyerem vyspala. Získanou zbraní chtěla zabít Bena.
Vyřešeno: Ano. Ana-Lucia byla zastřelena Michaelem pistolí, kterou vzala Sawyerovi. (2x20)

Locke vs. Charlie
Původ: Locke zjistil, že si Charlie nechal sošky panenky Marie. (2x09)
Důvod: Claiřina přízeň; přerušení abstinence.
Průběh: Locke už jednou pomohl Charliemu s drogami přestat, a tak když zjistil, že má u sebe Charlie sošky plné heroinu znova, přestal mu věřit. Charlie si také špatně vyložil Johnovu ochotu ke Claire a začal na něj útočit. Poté ho Locke usvědčil z toho, že sošky schovává a zabral mu je. Charlie začal mít živé sny a když během jednoho unesl Aarona, zmlátil ho Locke před celým táborem. Charlie se potom spojil se Sawyerem, pomohl mu ukrást zbraně a z Locka udělal blbce. Charlie si pak uvědomil chybu a sošky s heroinem naházel do moře. Po výbuchu bunkru oba dohromady zachránili Eka.
Vyřešeno: Ano. Záchranou Eka se usmířili, Charlie Lockovi uvěřil a odvykl drogám úplně. (3x03)

Sayid vs. Ben
Původ: Sayid Benovi nevěřil jeho historku už od začátku. (2x14)
Důvod: Sayid býval vyšetřovatel a naučil se nemít nad vězněm slitování.
Průběh: Danielle Bena chytila do pasti a přivedla k němu Sayida. Sayid Bena dovedl do bunkru a tam ho začal vyslýchat. Ben pravdu nepřiznal ani po tom, co ho Sayid surově zmatil, a tak mu nakreslil cestu k balonu. Sayid přišel na to, že Ben je opravdu jedním z nich, ale pořád z něj nedokázal dostat informace. Bena málem zastřelil, ale Ana-Lucia mu v tom zabránila. Vyřešeno: Asi ne. Po Benově útěku už se spolu nepotkali.

Ben vs. Locke
Původ: Ben Locka manipuloval a přesvědčil ho k nezmáčknutí tlačítka. (2x17)
Důvod: Locke je snadno manipulovatelný kvůli víře v ostrov a Ben toho využívá.
Průběh: Nezmačknutí tlačítka vedlo k zničení bunkru. Locke měl na Bena vztek a chtěl si to s ním vyřídit tím, že odpálil ponorku Druhých. Locke se stal pro Druhé zajímavým, když na ostrov přivedl svého otce, kterého ale zabil až se Sawyerovou pomocí. Ben musel dodržet dohodu a Locka zavedl k Jacobovi. Protože Locke Jacoba slyšel, pokusil se ho Ben zabít, ale Locke přežil a dostal se do konfrontace s trosečníky před vysílačem.
Vyřešeno: Ne. Locke už nemůže Benovi věřit, a Ben nemůže dopustit, aby žil někdo, kdo má mezi Druhými takový respekt.

Jack vs. Ben
Původ: Ben opravdu patřil k těm Druhým. (2x17)
Důvod: Oba jsou vůdci nepřátelských stran.
Průběh: Jack Druhé nenáviděl už po únosu Claire, a když zjistil, že je Ben jejich vůdcem, rozhořela se nenávist. Ben potřeboval operaci, ke které se nakonec Jack podvolil výměnou za odjezd domů. Ten se ale neuskutečnil a Jack se vrátil k přeživším. Když se Ben dozvěděl o pokusu dovolat se na Naominu loď, šel s přeživšími vyjednávat, ale přišel o výhodu a pak už nic Jackovi nebránilo Bena zajmout a lodi zavolat.
Vyřešeno: Ne. Jack nedokáže Druhým odpustit a Ben to dobře ví.

Ana-Lucia vs. Ben
Původ: Ben opravdu patřil k těm Druhým. (2x17)
Důvod: Ana byla policistka a ze svého vězně chtěla dostat infomace.
Průběh: Poté, co přeživší zjistili, že je Ben (pro přeživší v této době Henry) členem těch Druhých nechali ho zavřeného v cele. Ana několikrát Bena neúspěšně vyslýchala. Během jednoho výslechu málem přišla o život. Ana Bena nedokázala zabít, a tak svěřila zbraň Michaelovi.
Vyřešeno: Ano. Michael Anu zastřelil, aby Bena osvobodil. (2x20)

Danny vs. Sawyer
Původ: Danny Sawyera šikanoval během práce v lomu. (3x02)
Důvod: Není jasné, proč si Danny vybral právě Sawyera.
Průběh: Danny si na Sawyera zasedl už na prvním setkání při práci v lomu. Danny poté Sawyera surově zmlátil, jako odplatu za úmrtí jeho ženy Colleen, kterou postřelila Sun. Jakmile se Ben "zaprodal" přeživším a nechal se od Jacka operovat, Danny nechtěl Kate se Sawyerem pustit, i přes výslovný Benův zákaz.
Vyřešeno: Ano. Danny byl zabit Juliet při útěku Kate a Sawyera. (3x07)

Juliet vs. Ben
Původ: ?
Důvod: Juliet měla odplout z ostrova po půl roce a Ben jí ani po třech letech nehodlal pustit.
Průběh: Juliet chtěla využít situace a Bena nechat zemřít během operace, ale Ben ji to rozmluvil a slíbil jí odjezd domů. Ten se ale neuskutečnil a Juliet byla nasazena v táboře přeživších jako špion. Svůj úkol ale využila k tomu, aby se přidala na jejich stranu, aby se dostala domů.
Vyřešeno: Ne. Juliet je již úplně na straně přeživších.

Claire vs. Desmond
Původ: Desmond ovlivňoval Charlieho, který dostával deprese. (3x08)
Důvod: Claire měla pocit, že jí Charlie s Desmondem něco tají.
Průběh: Desmond měl záblesky, ve kterých viděl Charlieho umírat. Opilý vysvětlil záblesky Charliemu, který dostával deprese, protože věděl, že musí umřít. Nechtěl, aby se to Claire dozvěděla a neměla starosti, ale Claire pozala, že něco skrývá spolu s Desmondem a odhalila ho při chytání kroužkovaných holubů. Ten se přiznal a všechno jí řekl.
Vyřešeno: Ano. Claire Desmondovy záblesky pochopila. (3x12) (Ovšem dá se očekávat, že Claiřina nenávist k Desmondovi se zvýší až se dozví o Charlieho smrti)

Juliet vs. Kate
Původ: Kate zjistila, že se během pobytu u Druhých Jack s Juliet sblížili. (3x13)
Důvod: Jackova přízeň.
Průběh: Kate s Jackem během jejich pobytu u Druhých mluvila pouze jednou, a tak zjistila, že se s Juliet sblížili, až když je viděla se spolu bavit v Kasárnách. Kate byla zajata a nakonec se probodila spoutaná s Juliet v džungli. Avšak její lest Kate odhalila a poznala, že chce Juliet do tábora přeživších za nějakým účelem, ale Jack ji chránil. Juliet se také povedlo dostat Sawyera na svou stranu při cestě na pláž, který s Kate jít nechtěl. Poté před Kate na rozloučenou Jacka políbila.
Vyřešeno: Ne. Obě potřebují Jackovu přízeň i nadále.

Nikki vs. Paulo
Původ: Paulo lhal o nalezené tašce. (F3x14)
Důvod: Diamanty, které se ztratily během havárie.
Průběh: Oba spolu začaly hledat diamanty už první den po havárii. Po několika neúspěšných pokusech Paulo diamanty našel, ale Nikky se o nich nezmínil, protože se bál, že by ho opustila. Avšak jednoho dne to Nikky odhalila a použila na Paola pavouky, kteří paralyzují. Ti ale pokousali oba dva, a tak si přeživší mysleli, že jsou mrtví.
Vyřešeno: Ano. Nikdo nepoznal, že jsou oba pouze paralyzovaní, a tak byly pohřbeni zaživa. (3x14)

Sawyer vs. Anthony Cooper
Původ: Anthony zapříčinil smrt Sawyerovo rodičů pod přezdívkou "Sawyer" (F1x08)
Důvod: Pomsta.
Průběh: Sawyerova matka začala podvádět jejího manžela s Anthonym. Ten z ní vylákal peníze. Její manžel na to přišel, zabil Sawyerovu matku a pak i sebe. Sawyer napsal "Sawyerovi" - Anthonymu dopis, ve kterém píše, že ho zabije. Ten měl u sebe už od osmi let, ale použil ho až na ostrově, když ho Locke zavedl do Černé skály, kde byl Anthony jeho vězněm a Sawyerovým úkolem bylo ho zabít.
Vyřešeno: Ano. Sawyer Anthonyho uškrtil po zjištění, že je tím "Sawyerem", který zabil jeho rodiče. (3x19)

Anthony Cooper vs. Locke
Původ: Anthony ukradl Lockovi ledvinu. (F1x19)
Důvod: Locke potřeboval otce, ale Anthony ho jenom podvedl.
Průběh: Locka jednoho dne kontaktovala jeho matka a řekla mu o jeho otci. Locke se s ním spřátelil a když zjistil, že Anthony potřebuje ledvinu, rozhodl se mu jednu darovat. Celé to byl ale podfuk a Locke zůstal sám bez jedné ledviny. Poté se Locke snažil otce kontaktovat, ale neúspěšně. Několik let poté během hádky kvůli Anthonyho nové bohaté manželce a vraždě jejího syna Locka vystrčil z okna v osmém patře a uprchl do Mexika. Vše se změnilo, až se Anthony objevil na ostrově, podle Bena přivedený Lockem. Locke dostal za úkol otce zabít, ale nedokázal to, a tak dostal od Richarda tip na člověka, který by to dokázal - Sawyera.
Vyřešeno: Ano. Sawyer Anthonyho uškrtil po zjištění, že je tím "Sawyerem", který zabil jeho rodiče. (3x19)

Mikhail vs. Locke
Původ: Locke Mikhaila strčil do sonického plotu. (3x12)
Důvod: Mikhail nesnesl, aby byl takový "cizák" členem stejné skupiny.
Průběh: Locke, Sayid a Kate objevili Mikhaila na jeho stanici a poté je doprovázel jako zajatec na cestě ke Kasárnám. Jenomže Locke ho během cesty použil spíše jako pokusného králíka a strčil ho do sonické bariéry. Poté, co se přeživší Mikhail vrátil, zmlátil ho Locke před celým táborem Druhých. Locke si tak u nich zajistil nich respekt a donutil tím Bena, aby ho dovedl k Jacobovi. K Mikahilově spokojenosti se však Ben vrátil sám.
Vyřešeno: Pravděpodobně ano. Po výbuchu granátu je nepravděpodobné, že by Mikhail zase přežil. (3x22)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama