Duben 2008

O čem jsou hrdinové

23. dubna 2008 v 15:36 | Rejža |  H. O seriálu
Seriál Heroes měl premiéru 25. září na stanici NBC. První díl sledovalo rekordních 14 miliónů diváků. Již po odvysílání prvních pěti dílů se seriálu podařilo dostat na první místo v žebříčku nejoblíbenějších amerických seriálů. Příběh pochází z pera Tima Kringa, který udělal z atraktivního tématu pro Hollywoodský letní blockbuster drama, bez žádných pláštěnek a bez akčních pasáží. Spíše se mluví a sledujeme jak se se svými nově nabytými schopnostmi vyrovnávají hlavní hrdinové.

Děj se točí hlavně okolo několika běžných lidí, kteří na sobě začínají zjišťovat, že mají super schopnosti. Jako v každém správném seriálu jsou zdě hrdinové dobří a zlí. Hlavní zápletkou je hrozící nebezpečí zničení New Yorku atomovým výbuchem, kterému musí Hrdinové zabránit.

Hrají: Milo Ventimiglia, Ali Larter, Hayden Panettiere, Greg Grunberg, Sendhil Ramamurthy, Masi Oka, Santiago Cabrera, Leonard Roberts, Adrian Pasdar, Tawny Cypress, Noah Gray-Cabey, Omid Abtahi, Cristine Rose, Ashley Crow, Randall Bentley, Jack Coleman

Producent: Tim Kring (Crossing Jordan, Chicago Hope)

Žánr: Drama / Fantasy

Claire Bennet

23. dubna 2008 v 15:35 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: regenerace (prakticky nezranitelná)

Hayden v Heroes: Hraje zde mladou roztleskávačku, která v sobě objevuje nadpřirozené schopnosti. Je nezranitelná, jakkoliv si ublíží, její rány se během chvilky zacelí.

Hiro Nakamura

23. dubna 2008 v 15:33 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: ohýbání času a prostoru

Masi v Heroes: Masi zde hraje japonského progrmátora jménem Hiro Nakamura, který postupem času zjišťuje, že dokáže ohýbat čas a prostor. Jeho cíl je jediný: být hrdina a zachránit svět.

Issac Mendez

23. dubna 2008 v 15:31 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: malování budoucnosti

Santiago v Heroes: Santiago ztvárňuje v seriálu jednu z postav, kteřé v sobě objevili nadpřirozené schopnosti. Jmenuje se Issac Mendes a umí kreslit budoucnost. Během první sezóny je zavražděn Sylarem - tak, jak mu to předpověděl jeho obraz.

Matt Parkman

23. dubna 2008 v 15:30 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: čtení myšlenek

Matt v Heroes: Hraje policistu, který má schopnost číst lidem myšlenky. Je to jedna z postav, které v sobě objevily nadpřirozené schopnosti. Z pouhého policisty se ze dne na den stal vyšetřovatel FBI, aby pátral po člověku jménem Sylar. Brzy byl však ze své funkce suspendován a nyní hledá nového nepřítele Hrdinů.

Niki Sanders

23. dubna 2008 v 15:28 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: rozdvojená osobnost

Ali v Heroes: Niki je rozdvojená osobnost, jednou je ona sama a druhou její temná stránka, která ji zatím ovládá v neočekávaných chvílích. Na pohled je stejná jako Niki, ale uvnitř má v sobě spoustu zla. Niki má s D.L.(manželem - další hrdina) syna Micah, který je velmi chytrý a schopnosti hrdiny se v něm také objevují. Na konci první sezóny se již dokáže více ovládat a je sama sebou, ale dokáže využít "schopností" svého druhého já.

Nathan Petrelli

23. dubna 2008 v 15:26 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: Létání

Adrian v Heroes: Nathan představuje úspěšného politika, který by pro kariéru obětoval skoro všechno. Má mladšího bratra Petera Petrelliho, který má také nadpřirozené schopnosti. Společně by tvořili pěkné duo, ovšem Nathan o tom nechce ani slyšet. Jediný jeho cíl je politická kariéra. Vše se však změní na konci první sezóny, kdy zachrání celý svět před devastujícími následky exploze svého bratra Petera.

Mohinder Suresh

23. dubna 2008 v 15:24 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: žádná

Sendhil v Heroes: Profesor genetiky na indické univerzitě. Jeho otec byl zavražděn a on pomalu zjišťuje, že na otcových teoriích o lidech s nadpřirozenými schopnostmi něco bude. Proto se rozhoduje jestli se bude snažit najít a dokončit práci jeho otce nebo ne. Nyní pátrá spolu s Mattem a Molly po novém nepříteli.

Micah Sanders

23. dubna 2008 v 15:22 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: Technopatie - Micah můžu spolupracovat s technickými zařízeními (vybrat peníze z bankomatu, opravit nefunkční telefon...)
Micah v Heroes: Micah Sanders je syn D.L. Hawkinse a Niki Sanders. Žil se svou matkou posledních šest let, potom co jeho otec musel jít do vězení za ozbrojenou loupež a vraždu. Micah věří že je jeho otec nevinný. Přeje si aby ho policie nechytla. Je velmi inteligentní a ví co jeho matka provádí, aby přežili. Zdá se že ho to příliš nevzrušuje. Od epizody "Nothing to Hide" Micah ví, že jeho matka je rozdvojená osobnost a rozezná je.

Simone Deveaux

23. dubna 2008 v 15:20 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: Pravděpodobně žádná


Simone v Heroes: Je to nádherná 28 letá žena která pracuje v galerii, nebo pracuje jako obchodník s obrazy. Simon chodila dva roky s Isaacem Mendezem, ale jeho závislost na drogách jejich vztah ukončila. Ke konci první série je nešťastnou náhodou Issacem zastřelena.

Peter Petrelli

23. dubna 2008 v 15:19 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: přejímání schopností od jiných Hrdinů

Milo v Heroes: Milo ztvárňuje v seriálu jednu z devíti postav, které v sobě objevili nadpřirozené schopnosti. Jeho jméno je Peter Petrelli a má možnost osvojit si jakoukoliv schopnost dalších osmi hrdinů, ovšem musí být v jejich okolí.

D.L. Hawkins

23. dubna 2008 v 15:14 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: Fázování - může procházet skrz pevný materiálD.L. v Heroes: D.L.Hawkins je manžel Niki Sanders a otec Micah Sanders. Je zločinec, který údajně ukradl 2 milióny dolarů mafiánovi Lindermanovi. Policii utíká už 6 měsíců. Na konci první sezóny zemře, když skočí do dráhy kulce, jejímž cílem byla Niki.

Gabriel Sylar

23. dubna 2008 v 15:11 | Rejža |  H. Postavy
Schopnost: Jeho hlavní schopností je, že ví, jak věci pracují. Zabíjením ostatních hrdinů se dostává k dalším schopnostem a má jich tak několik. Jeho první a zdá se, že nejvíc vyvinutou schopností je telekineze.

Sylar v Heroes: Pracoval jako hodinář, dokud mu prof. Surash neukázal jeho pravý potenciál. Jméno Syler si vybral náhodně (jmenuje se tak jedna firma, která vyrábí hodinky).

O čem to je?

22. dubna 2008 v 18:26 | Rejža |  Z.M. O seriálu
Ulice Wisteria Lane, někde v americkém předměstí. Idylu ulice naruší sebevražda Mary Alice Young (Brenda Strong). Sousedé a přítelkyně Mary Alice jsou v šoku. Každý si klade otázku, proč to udělala. Jelikož všichni jsou přesvědčeni, že žila ve spokojeném rodinném životě se svým synem Zachem (Cody Kasch) a manželem Paulem(Mark Moses). Krátce po její smrti objeví její přítelkyně dopis, který Mary Alice dostala v den její smrti. A rozhodnou se "tajemnému" obsahu tohoto dopisu přijít na kloub. Susan Mayer (Teri Hatcher) po tom, co se s ní její muž před rokem rozvedl, kvůli své sekretářce, neměla žádný vztah.
Na pohřebni hostině Mary Alice se Susan seznámí s novým sousedem Mikem Delfinem (James Denton). Bohužel tento atraktivní instalatér se nelíbí jenom Susan, ale také Edie Britt (Nicollette Sheridan). A časem se ukáže, že Mike není jen obyčejný instalatér. Takovéhle problémy Lynette Scavo (Felicity Huffman) už má za sebou. Během 6 let přivedla na svět 4 potomky. Dříve byla velmi cílevědomá a v práci slavila jeden úspěch za druhým, pak ale poznala svého nynějšího muže Toma Scava (Doug Savant) a pracovní shon vyměnila za péči o rodinu. Již šest let se pořádně celou noc nevyspala a musí zvladat své hyperaktivní chlapce, které jsou schopni v domě během 5. minut vše převrátit vzhůru nohama. Zatim co u rodiny Scavových je vše chaotické, u Van De Kampových má vše své místo. O to se stará Bree (Marcia Cross) se svým perfekcionalismem, kterým zbytek rodiny dohaní někdy až k šílenství. Její muž Rex Van De Kamp (Steven Culp) má už Bree přehnané "dokonalosti" dost a snaží se to řešit po svém. Také Gabriell Solis (Eva Longoria) žije v nešťastném manželství. Bezpochyby její manžel Carlos (Ricardo Antonio) je nejlepším zákazníkem v klenotnictví, ale přeci jenom zlato a diamanty ke šťastnému manželství nestačí. Carlos je velmi úspěšný Businessman a většinu času tráví v práci. A proto si Gabriell najde rozptýlení v 17letém zahradníkovi Johnovi (Jesse Metcalfe). Tento poměr zatím uspěšně tají, ale nebude to tvrat dlouho . . . . .

Susan Mayer

22. dubna 2008 v 18:18 | Rejža |  Z.M. Postavy
V seriálu "Zoufalé manželky" hraje:

Susan Mayer je matka samoživitelka a velmi zmatkující osoba. Ještě že má svou dceru July, která jí stále říká, co je za potřebí udělat. Ale i tak July nemůže mít stále svou matku na očích. A tak se Susan dostane k zoufalému, neobratnému pokusu seznámit se s novým sousedem Mikem, ale není jediná, kdo by se rád s novým obyvatelem blíže seznámil.

Lynette Scavo

22. dubna 2008 v 18:13 | Rejža |  Z.M. Postavy
V seriálu "Zoufalé manželky" hraje:

Lynette Scavo byla velmi úspěšnou manažerkou, ale po tom co se před 6 lety vdala, tak z práce odešla a plně se věnuje své roli matky. Její manžel Tom, nebývá moc často doma, takže starost o jejich 4 hyperaktivní děti, je zcela na ní. Tekže není divu, že někdy na konci dne je na pokraji zhroucení.

Bree Van De Kamp

22. dubna 2008 v 18:11 | Rejža |  Z.M. Postavy
V seriálu "Zoufalé manželky" hraje:

Bree Van De Kamp je silná, perfekcionalistická žena. V jejím okolí musí mít vše své místo. Na city nemá takováto perfektní hospodyňka čas. I přes všechny tyto své vlastnosti a nebo právě kvůli nim, nemá štěstí ani na muže.

Gabriell Solis

22. dubna 2008 v 18:08 | Rejža |  Z.M. Postavy
V seriálu "Zoufalé manželky" hraje:

Gabriel Solis, bývalá modelka, má vlastně všechno, o čem vždy snila: bohatého manžela, velký dům a bezstarostný život. Ale už i Gabriell poznala, že jenom peníze člověka šťastným neudělají. Nechává se utěšovat od zahradníka, naivního mladého hocha jménem John, který se do ní zamiloval...

Edie Britt

22. dubna 2008 v 18:04 | Rejža |  Z.M. Postavy
V seriálu "Zoufalé manželky" hraje:

Edie Brie, je velmi ctižádostivá žena a vše co chce, tak také dostane. Velmi si zakládá na svém vzhledu. Byla již 2x vdaná.

Brenda Strong

22. dubna 2008 v 17:57 | Rejža |  Z.M. Postavy
V seriálu "Zoufalé manželky" hraje:

Celá první série se točí kolem smrti Mary Alice, která se první díl zastřelí a její kamarádky chtějí vědět co jí k tomuto kroku vedlo.