Červen 2008

Adam Brody

25. června 2008 v 16:31 | Rejža |  O.C. Herci
hraje:Setha
Povolání: herec
Skutečné méno:Adam Jared Brody
Pohlaví:Muž
Narozen: 15.12.1979 San Diego,California,USA
Výška:180 cm
Znamení:Střelec
Židovské znamení:Koza
Narodil se v San Diegu dne 15.12.1979.Jeho koníčkem byl především surf.
Po skončení High school v San Diegu,přesvědčil rodiče,aby ho kvuli dalšímu studiu
na škole poslali do Los Angeles.Ale místo toho aby se přihlásil na školu ai najal učitel
herectví a osobního manažera,který mu roku 200 obstaral ulohu Growing Brady ve hře B.Williamsa.
Roku 2002 dostal malou hru v hře American Pie 2,a potom dostal misto ve filmu Kruh také hostoval v seriále Smallvile,také si zahrál v seriále O.C.California jednu z hlavních postav Setha Cohena, který je mu svým charakterem dost podobný!Za čas tohoto seriálu se střetl s Rachel Bilson,která hrala jeho přítelku Summer.A stala se jeho přítelkyní aj mimo plátna.Zahral si také ve filmu Mr. a Mrs.Smith s Angelinou Jolie a Bredem Pittem.Nejnovější si zahral ve filmu Thank you for smoking a In the of women,které zanedlouho budou aj v našich kinech!

Chandler Bing

12. června 2008 v 18:25 | Rejža |  př Postavy
Matthew Perry
Chandler Bing (Matthew Perry)
Zaměstnání: je šéfem oddělení zpracování dat ve velké mezinárodní firmě
Rodina: otec Charles (a.k.a. Helena Handbasket), matka Nora Tyler Bing
Ex-milenky: Janice, Kathy
Zájmy: televize, stolní fotbal
Charakteristika: Chandler to v životě neměl moc lehké. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě dítě. Otec opustil rodinu kvůli jinému muži - sluhovi. Rodiče mu to oznámili na den Díkuvzdání. Jeho matka je autorkou romantických (spíše erotických) novel. Otec dělá travesty show v Las Vegas pod pseudonymem Helena Handbasket :) Jeho velkou láskou byla Janice, kterou zbytek party nenáviděl. Několikrát se dali dohromady a pak se zase rozcházeli. Pak se Chandler zamiloval do Monicy a nakonec si ji vzal za ženu. Jinak dřív měl velký strach ze závazků, bál se, aby nedopadl jako jeho rodiče. Chandlerovo prostřední jméno je Muriel, ale "stydí" se za něj, je to prý rodinné jméno.

Ross Geller

12. června 2008 v 18:20 | Rejža |  př Postavy
David Schwimmer
Ross Geller (David Schwimmer)
Zaměstnání: pracuje jako profesor na univerzitě, dříve jako paleonotlog v muzeu
Rodina: otec Jack, matka Judy, sestra Monica, syn Ben (* 1995), dcera Emma (*2002)
Ex-milenky: Carol Willick, Julie, Rachel Green, Bonnie, Emily Waltham, Mona
Zájmy: paleontologie, věda, fotbal
Charakteristika: Ross byl na střední škole zamilovaný do Rachel, začali však spolu chodit až po deseti letech. Ross byl Chandlerovým spolubydlícím na koleji a hráli spolu v studentské kapele. Je třikrát rozvedený. S Carol Willick se rozvedl, protože ona zjistila, že je lesbička. S Emily Waltham proto, že při obřadu vyslovil jméno Rachel a Emily mu pak nemohla věřit. Zrušení třetího manželství požadovala Rachel, jelikož se vzali v dost podnapilém stavu a v té době už jejich city vyhasly. S Carol má syna Bena. Rachel mu porodila dceru Emmu. Když se kvůli Emily vystěhoval ze svého bytu a posléze z nového byl vyhozen, nastěhoval se k Joeymu a Chandlerovi, pak se mu podařilo získat byt šeredného tlustého naháče. Jeden čas Rossovým domácím mazlíčkem byla opička jménem Marcel, kterou pak musel kvůli "pohlavní zralosti" dát do ZOO. Marcel se poté stal hvězdou showbyznysu.
David Schwimmer

Joey Tribianni

10. června 2008 v 18:54 | Rejža |  př Postavy
Matt LeBlanc
Joey Tribianni (Matt LeBlanc)
Zaměstnání: herec, příležitostně dělá i jiné práce
Rodina: otec Joseph Sr., matka Gloria, sestry: Gina, Dina, Tina, Mary Angela, Mary Therese, Veronica a Cookie
Ex-milenky: květinářka Melanie, herečky: Kate a Kathy (neměl zatím dlouhodobý vztah)
Zájmy: televize, fireball, stolní fotbal
Charakteristika: Joey je původem Ital. Je tak trochu hloupý, ikdyž občas mu to myslí docela dobře. Jeho herecká kariéra zatím není moc úspěšná. Největší roli měl v seriálu Dny našich životů neboli Tak jde čas, kde hrál a nyní opět hraje doktora Draka Ramoraye. Hlavní roli také ztvránil v seriálu Mac a C.H.E.E.S.E., který však byl zrušen. Měl však spoustu divadelních rolí a natočil několik reklam. Když se zrovna nevěnoval herectví, tak pracoval např. jako předvaděč pánských voňavek, prodavač vánočních stromků nebo jako gladiátor v casinu. Jeho a Chandlerovým oblíbeným pořadem je Pobřežní hlídka. Joey má velmi početnou rodinu - je jediným synem mezi 8 dětmi. Je také sukničkář a neměl zatím žádný dlouhodobější vztah.
Matt LeBlanc
Matt LeBlanc

Phoebe Buffay

10. června 2008 v 18:49 | Rejža |  př Postavy
Lisa Kudrow
Phoebe Buffay (LIsa Kudrow)
Zaměstnání: především masérka; příložitostně folková zpěvačka; dříve taxikářka, prodavačka tonerů, podnikala chvíli v oblasti cateringu s Monicou
Rodina: otec Frank, matka Phoebe, sestra dvojče Ursula, nevlastní bratr Frank; nevlastní matka Lilly (zabila se)
Ex-milenci: námořník Ryan, policista Gary, vědec David
Zájmy: zpěv a hra na kytaru, pečení sušenek
Charakteristika: Phoebe také neměla lehký život. Její otec opustil rodinu když byla malinká. Její nevlastní matka Lilly se zabila a Phoebe žila nějakou dobu na ulici. Nejdříve bydlela s Monicou, pak se přestěhovala ke své baibčce Frances. Phoebe našla svou biologickou matku, která se též jmenuje Phoebe a poznala i svého otce Franka. Phoebe je masérka, dříve pracovala v jendom newyorském salónu, jenže ji vyrazili. Od té doby masíruje lidi u sebe doma. Příležitostně se věnovala i jiným činnostem. Taxikařením, spolu s Monicou chvíli zajišťovaly hostiny na různých akcích, chvíli také prodávala tonery. Phoebe je vegetariánka, maso jedla pouze když byla těhotná, ikdyž je tu pár vyjímek... Svému nevlastnímu bratrovi Frankovi a švagrové Alice odnosila trojčata. Byla též provdaná za kluka jménem Duncan. Ten byl předtím jejím kamarádem a jelikož potřeboval zelenou kartu, tak si ho Phoebe vzala, nakonec se rozvedli. Phoebe také hraje na kytaru, skládá svoje vlastní písničky, které pak zpívá hostům v Central Perku. Phoebe se v desáté sérii provdala za Mika Hannigana, se kterým chodila od deváté řady.
Lisa Kudrow

Monica Geller

10. června 2008 v 18:45 | Rejža |  př Postavy
Courteney Cox
Monica Geller (Courteney Cox)
Zaměstnání: šéfkuchařka v luxusní newyorské restauracu Javu (dříve U Alessandra)
Rodina: otec Jack, matka Judy a bratr Ross
Ex-milenci: Fan-Bobby, Richard Burk, Pete Becker
Zájmy: uklízení, vaření, sport, soutěže
Charakteristika: Monica až moc dbá na čistotu a pořádek, když něco není na svém místě, tak jí to hned rozčiluje. V pubertě měla velké problémy s nadváhou. Neměla moc velké štěstí v lásce, všechny její vztahy ztroskotaly až se zamilovala do Chandlera, za kterého se provdala. Byt, ve kterém bydlí má po babičce. Její spolubydlící dřív bývala Phoebe, pak Rachel a nyní zde bydlí spolu s Chandlerem. Monica je velmi soutěživá a nerada prohrává.
Courteney Cox
Courteney Cox

Rachel Green

10. června 2008 v 18:39 | Rejža |  př Postavy
Jennifer Aniston
Rachel Green (Jennifer Aniston)
Zaměstnaní: Vedoucí oddělení POLO košil u Ralpha Laurena (dříve u Bloomingdale's a jako čísnice v Central perku)
Rodina: otec Leonard, matka Sandra, dvě sestry -
Ex-milenci: Barry Farber, Paolo, Ross Geller, Tag Jones
Zájmy: nakupování, roznášení drbů, plachtění
Charakteristika: Její nejlepší kamarádkou je Monica, znají se už od střední školy. Monica byla první, na kterou se Rachel obrátila, když utekla ze své svatby s Barrym. Nejdelší vztah, který měla byl s Rossem, který do ní byl zamilovaný již na střední škole. V Las Vegas se opili a vzali se, Rachel pak požádala o zrušení sňatku. Rachel přišla do party jako poslední. Jako dítě byla hodně rozmazlená, dostala úplně všechno, co si přála. Těžko se osamostatňovala, ale zvládla to. Tři roky pracovala jako číšnice v Central Perku. Pak se jí konečně podařilo prorazit do světa módy. Dva roky pracovala u Bloomingdale's a pak přešla k Ralphu Laurenovi, kam se vypracovala až k vedoucí oddělení pánských Polo košil. Za svůj oblíbený film označuje Rachel snímek Sophiina volba, ale její opravdu nejoblíbenější film je Terminátor :) Rachel je docela pěkná drbna, na střední škole byla předsedkyní třídy, královnou krásy, roztleskávačkou, prostě nejoblíbenější holkou na škole :) Rachel a Rossovi se na konci osmé sezóny narodila dcera Emma.
Jennifer Aniston
Jennifer Aniston

Něco o seriálu

9. června 2008 v 11:07 | Rejža |  p O seriál
Seriál přátelé je jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších sitcomů na celém světě a zároveň nejsledovanějším sitcomem v USA. Pochází z produkční dílny "Bright-Kauffman-Craine".
- Na vytváření seriálu se kromě herců podílí asi 80 dalších lidí. Věřte nebo ne, ale pro herce je natáčení celotýdenní záležitostí. Scénáře jsou jim posílány až do domu a to obvykle o víkendu. V pondělí ráno se pak všichni sejdou na první zkoušku. Dalších několik dnů se věnují zkouškám kostýmů, úpravám scénáře apod. Pátek je den, kdy se natáčí. Většina seriálu se natáčí ve studiích v Los Angeles, přestože se děj odehrává v New Yorku. Celé natáčení sleduje živé publikum. A každý týden za týdnem, zas a zas. Pro herce je to práce, pro nás legrace, i když při takovém natáčení si užijí dost srandy, jak všichni říkají v rozhovorech pro tisk. Za spoustu let let spolupráce se z této šestice stalá jakási přátelská rodinka. Říkají, že se jejich skutečné přátelské vztahy moc od těch seriálových nelíší. V seriálu se již objevila pěkná řádka slavných herců např. George Clooney, Julia Roberts, Charlie Sheen nebo Tom Selleck. Ale nejen herci, také slavné modelky jako Rebecca Romijn-Stamos nebo Elle MacPherson, ale také třeba návrhář Ralph Lauren, miliardář Richard Bronson či vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson.
- Přátelé se po krátké době staly hitem, především ve Spojených státech a posléze i ve spoustě dalších zemí. Za deset sezón vysílání se nepřetržitě umisťovali na předních místech žebříčků sledovanosti a sesbírali také mnoho cen včetně Emmy či People's Choice. V lednu 2004 natáčení po deseti letch skončilo a s ním i jeden z nějvětších televizních fenomenů.
Tvůrci seriálu :
Režie:
Todd Holland
Terry Hughes
Shelley Jensen
Paul Lazarus
Michael Lembeck
Gail Mancuso
Alan Myerson
Mary Kay Place
Stephen Prime
Joe Regalbuto
Arlene Sanford
Robby Benson
Peter Bonerz
Kevin Bright
James Burrows
Dana DeVally
Pamela Fryman
Ellen Gittelsohn
Gary Halvorson
Thomas Schlamme
David Schwimmer
Sam Simon
David Steinberg
Andrew Tsao
Ben Weiss
Steve Zuckerman
Scénář :
Doty Abrams
Sherry Bilsing
Michael Borkow
Betsy Borns
Brian Boyle
Chris Brown
Brian Buckner
Brian Caldirola
Wil Calhoun
Adam Chase
Ted Cohen
Shelly Condon
David Crane
Michael Curtis
Earl Davis
Shana Goldberg-Meehan
Richard Goodman
Jeff Greenstein
Sebastian Jones
Alexa Junge
Marta Kauffman
Mark J. Kuneth
Seth Kurland
David J. Lagana
Pang-Ni Landrum
Bill Lawrence
Patty Lin
Greg Malins
Brown Mandell
Vanessa McCarthy
Gigi McCreery
Ellen Plummer
Andrew Reich
Perry M. Rein
Zachary Rosenblatt
Mike Sikowitz
Scott Silveri
Jeff Strauss
Amy Toomin
Ira Ungerleider
Alicia Sky Varinaitis
Suzie Villandry
Produkce:
Richard Allen (coordinating producer)
Sherry Bilsing (co-producer)
Michael Borkow (supervising producer)
Betsy Borns (producer)
Kevin Bright (executive producer)
David Crane (executive producer)
Jeff Greenstein (supervising producer)
David Helfand (associate producer: 1996)
Marta Kauffman (executive producer)
Wendy Knoller (associate producer)
Gigi McCreery (co-producer)
Mary McLoughlin (associate producer)
Jamie O'Connor (associate producer)
Ellen Plummer (co-producer)
Todd Stevens (producer)
Jeff Strauss (supervising producer)
Ira Ungerleider (producer)
Andy Zall (associate producer)
Cinematography by
Ken Lamkin
Nick McLean
Mikel Neiers

Film Editing by
David Helfand
Andy Zall

Casting by
Ellie Kanner
Leslie Litt
Anthony Sepulveda (seasons 4,6: 1997, 1999-2000)

Production Design by
Adam Short

Art Direction by
John Shaffner
Joe Stewart

Set Decoration by
Greg J. Grande

Costume Design by
Debra McGuire

Makeup Department
Debbie Easton .... hair stylist
Nina Kraft .... makeup artist: season 1
Mark Sanchez .... makeup artist
Robin Siegel .... makeup artist
Edward St. George .... hair stylist
Production Management
Richard Allen .... unit production manager
Richard Allen .... unit production manager
Steven Pomeroy .... unit production manager
Second Unit Director or Assistant Director
Joe Hughes .... second second assistant director
Tom Oseransky .... second second assistant
director
Carlos Pinero .... second assistant director
Steven Pomeroy .... first assistant director
Joel Wang .... second assistant director
Ben Weiss .... first assistant director
Sound Department
Mark Aragon .... sound recordist
Walter Baker .... sound mixer
Dan Berlin .... sound recordist
John Bickelhaupt .... sound re-recording mixer
Bruce Cook .... boom operator
Danny Cruz .... boom operator
Marc A. Gilmartin .... sound mixer
Dana Mark McClure .... sound mixer
Charlie McDaniel III .... sound re-recording mixer
Kathy Oldham .... sound re-recording mixer
Greg Orrante .... sound recordist
Obsazení:
Jennifer Aniston .... Rachel Karen Green
Courteney Cox .... Monica E. Geller Bing (also as Courteney Cox Arquette)
Lisa Kudrow .... Phoebe Buffay
Matt LeBlanc .... Joseph "Joey" Francis Tribbiani
Matthew Perry .... Chandler Bing
David Schwimmer .... Ross Geller
vedlejší obsazení:
Charles Thomas Allen .... Ben Geller (1994-2000)
John Christopher Allen .... Ben Geller (1994-2000)
Helen Baxendale .... Emily Waltham Geller
Jessica Hecht .... Susan Bunch
Jane Sibbett .... Carol Willick (Geller)
Cole Sprouse .... Ben Geller (2000-)
James Michael Tyler .... Gunther
Visual Effects by
David Carriker .... visual effects supervisor: various episodes
Steve Kullback .... visual effects supervisor (segment: "The One Where They Turn 30")
Other crew
Jeff Astrof .... story editor
Ran Barker .... administrator (1995-1998)
Jolie Barnett .... script supervisor
Jeffrey Bowland .... stage coordinator
Adam Chase .... story editor
Diane Crooke ....
costume supervisor
Michael Curtis .... executive story editor
Dana DeVally .... camera coordinator
Erik Emi .... technical coordinator
Nancy Gould ....
supervisor
Maria Grieco .... costume supervisor
Randall I. Harris .... set coordinator
Julie Heath .... costume supervisor
Alexa Junge .... story editor
Greg Malins .... executive story editor (as Gregory S. Malins)
Gigi McCreery .... story editor
Barbara Miller .... executive in charge of casting
Perry M. Rein .... story editor (as Perry Rein)
Mary Rodriquez .... production coordinator
Richard Rosenstock .... creative consultant (1996-1997)
Mike Sikowitz .... story editor
Gregory Sill .... music supervisor
Michael Skloff .... title theme
Bruce Swift .... key grip (pilot episode)
James L. Thompson III .... post-production coordinator
Jeffrey Wheat .... technical coordinator
Allee Willis .... title theme lyrics
Hudba
Peter Kellert (additional music)
Ian Christian Nickus (additional music)
Michael Skloff
Cinematography by
Ken Lamkin
Nick McLean
Mikel Neiers

Film Editing by
David Helfand
Andy Zall

Casting by
Ellie Kanner
Leslie Litt
Anthony Sepulveda (seasons 4,6: 1997, 1999-2000)

Production Design by
Adam Short

Art Direction by
John Shaffner
Joe Stewart

Set Decoration by
Greg J. Grande

Costume Design by
Debra McGuire
Visual Effects by
David Carriker .... visual effects supervisor: various episodes
Steve Kullback .... visual effects supervisor (segment: "The One Where They Turn 30")
Art Department
Marjorie Coster .... property master
Sound Department
Mark Aragon .... sound recordist
Walter Baker .... sound mixer
Dan Berlin .... sound recordist
John Bickelhaupt .... sound re-recording mixer
Bruce Cook .... boom operator
Danny Cruz .... boom operator
Marc A. Gilmartin .... sound mixer
Dana Mark McClure .... sound mixer
Charlie McDaniel III .... sound re-recording mixer
Kathy Oldham .... sound re-recording mixer
Greg Orrante .... sound recordist

Čeští dabéři :
Jennifer Aniston (Rachel) - Miriam Chytilová
Courteney Cox Arquette (
Monika) - Pavla Rychlá
Lisa Kudrow (
Phoebe) - Stanislava Jachnická
Matt LeBlanc (
Joey) - Petr Rychlý
Matthew Perry (
Chandler) - Rostislav Čtvrtlík/Aleš Procházka
David Schwimmer (
Ross) - Daniel Rous